Airties SR140 NOKTADAN NOKTAYA MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? NOKTADAN NOKTAYA ÖZEL AĞ OLUŞTURMA AYARLARI? AİRTİES SR140 VPN AYARLARI

AirTies SR-140’ın desteklediği IPSec VPN tünelleri ile Internet üzerinde size özel bir Sanal Özel Ağ kanalıyla tüm şubelerinizi güvenli şekilde bağlayarak, Geniş Alan Ağı’nızı (WAN) oluşturabilir, e-mail, ticari programlar ve diğer şirket kaynaklarının ortak kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Noktadan noktaya devreler bu hizmeti satın alan firmalar arası, şirketler arası bağlantı kurmak için kullanılmaktadır. Devre satın almak için Türk Telekom’a müracaat edilmesi gerekmektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Karşınıza gelen ekranda kullanıcı adı “admin”, şifre: “admin” olarak giriş yapıyoruz. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüzünde sol bölümde bulunan “Ayarlar-Wan-Isp” sekmesine tıklayınız. Açılan bölümde değiştir  seçeneğini seçerek modem ayarlarına ulaşınız.

Açılan ISP ayarlar sayfamızda” RFC 1483 Yönlendirmesi” seçeneğini seçerek sonraki butonuna basıyoruz.

Yeni Açılan bölümde diğer adsl ayarlarında olduğu gibi vpı ayarları yapılır. Noktadan noktaya bağlantılarda vpı:0 vcı:35 olarak giriş yapılır. Türk Telekom’dan verilen ıp adres ve netmask değerleri ıp bölümünde girilir. Herhangi bir ıp verilmediyse bu kısım boş bırakılarak uygula butonuna basılır.

Yeni ekranda Oluştur butonuna basılır. Ayarları kaydet yeniden başlat yapılarak ayarlar tamamlanır.

Son ayar olarak SHDSL bölümüne tıklanır. Açılan bölümde aşağıdaki ayarlar yapılarak kaydedilir.

Tebrikler ayarları tamamladınız.

AİRTİES SR140 GSHDSL MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ