BiLLiON BiPAC 7404V MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? BiLLiON BiPAC 7404V MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? BILLION MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

BiPAC 7404 VoIP / (802.11g) ADSL2 + (VPN) Güvenlik Duvarı özellikli kablosuz modemlerdir. 24 mbite kadar adsl bağlantılarında kullanılabilmektedir. BiPAC 7404 VoIP modem ile Video akışı ve gerçek zamanlı ses gibi geniş bant multimedya uygulamaları aktif ve hızlı olarak kullanılabilmektedir. Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için hattınız oturmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.254 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin”- “admin” yazarak tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüzü ekranımızda ekranın sol bölümünde bulunan Configuration-Wan- Isp sekmelerine tıklayınız. Sağ tarafta açılan bölümde Edit sekmesine tıklayarak ayarlar bölümüne ulaşınız.

Alt yapı ayarlarını gireceğimiz modem arayüzü ekranımızda vpı:8 Vcı:35 belirledikten sonra user name password alanlarına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreleri yazıyoruz. Kullanıcı adının sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Apply butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

Yeni gelen ekranda Apply –Save config yaparak ayarlarımızı tamamlıyoruz .

Son olarak tamam butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.