EVEREST SG-DSL2017 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? EVEREST SG-DSL2017 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? EVEREST SG-DSL2017 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Everest Sg-Dsl2017 Ethernet 300Mbps Kablosuz Dahili Anten Vdsl/Adsl2 Ve Modem Router İle hızlı internetin keyfini sürün. 300Mbps Kablosuz N ADSL2/2 + Modem Router bir kablolu/kablosuz ağ üzerinden yüksek hızlı internet erişimi elde etmek ve tek elden çözüm sağlamak için tasarlanmış hepsi bir arada cihazdır. Kablosuz N teknolojisine dayanan SG-DSL 2017 300Mbps ‘ye kadar hız sağlayarak, video akışı, internet arama, büyük dosya paylaşımı ve online oyun gibi yüksek bant genişliği tüketen uygulamaların kullanımını sağlar. Windows,Linux ve MacOS gibi gelişmiş işletim sistemlerini destekler.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde dsl hattınız oturmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında daha önce bir değişiklik yapmadıysanız;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak enter butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak ayarlarınızı sıfırlayınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında “Sihirbaz” menüsüne tıklayınız.

Açılan arayüz ekranında kullandığınız adsl ve vdsl tarifelerine göre ayarlarınıza devam etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle kullandığınız dsl tarifesinin ne olduğunuz ve hangi teknolojide olduğunu servis sağlayıcınızdan öğrenmeniz gerekmektedir. Genellikle 1 mbit ile 24 mbite kadar olan tarifelerde adsl teknolojisi kullanılmaktadır. 24 mbit ile 100 mbit arasındaki tarifelerde ise vdsl teknolojisi kullanılmaktadır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Channel Type bölümünde kullandığınız dsl teknolojisine göre;

ADSL:ATM

VDSL:PTM

seçiniz.

Adsl için ATM seçtiğinizde; VPI:8    VCI:35    Encapsulation:LLC   Bağlantı Modu:PPPOE  olarak seçiniz.

Vdsl için PTM seçtiğinizde Bağlantı Modu:PPPOE, VLAN ID:35 Seçiniz.

PPP Ayarları Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan ve servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Giriş işlemlerinizin ardından “Bir Sonraki” seçeneğine tıklayınız.

EVEREST SG-DSL2017 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekranda modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırıyor olacaksınız. Bu ekranda SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz kablosuz ağ adınızı yazınız. Önceden paylaşılmış anahtar bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf içeren kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve “Bir Sonraki” yazan seçeneğe tıklayınız.

Yeni açılan ekranda yapmış olduğunuz değişiklikleri içeren bir özet tablo gelecektir. Kontrol etmenizin ardından “Değişiklikleri Uygula”  butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayalarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.