HUAWEi HG658 V2 PORT AÇMA NASIL YAPILIR? HUAWEi HG658 V2 PORT YöNLENDiRME NASIL YAPILIR? HUAWEi MODEM PORT AÇMA NASIL YAPILIR?

Huawei hg658 v2 modemler Türkcell Superonline servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında verilen modemlerdir. HUAWEİ HG658 V2 modemler ADSL ve VDSL destekli fiber modemlerdir. Modemi hiper ve fiber tarifelerde kullanabilirsiniz. Modem üzerinden Usb bağlantısı ve Voip telefon görüşmesi yapılabilmektedir. HUAWEİ HG 658 V2 modem üzerinden bulunan WPS butonu ile kablosuz ağ şifrenizi kimse ile paylaşmadan bağlantı kurmanıza olanak sağlamaktadır. Modem ile 300 mbite kadar kablosuz sinyal almanız mümkündür. Modem üzerinde 100 mbite kadar bağlantı sağlanabilmektedir. Huawei hg658 v2 modeminizin nasıl kurulacağı hakkında daha önce detaylı bilgi vermiştik. İsterseniz modem kurulum adımlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

HUAWEİ HG658 V2 MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bilgisayar ağınız üzerinde dosya paylaşımı, güvenlik kamerasını uzaktan izleme gibi birçok paylaşım için Huawei hg658 v2 modeminiz üzerinde port yönlendirme ayarları yapmanız gerekmektedir. Bugünkü yazımızda Huawei hg658 v2 port nasıl açılır? Huawei hg658 v2 port açma adımları nelerdir? Huawei hg658 v2 kamera izleme ayarları nasıl yapılır? Huawei hg658 v2 port yönlendirme nasıl yapılır? gibi birçok soruya cevap bulmuş olacağız.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı: admin Şifre: superonline yazarak oturum aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Karşınıza gelen ekranda modemin arayüz şifresini değiştirip değiştirmek istemediğinizi soran ekran gelecektir. Bu ekranda değiştir butonuna basarak isterseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ya da İptal butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında İNTERNET ana menüsüne tıklayınız. Ekranın sol bölümünde açılan alanlardan PORT YÖNLENDİRME sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda Bağlantı Noktası Adresleme-Yeni Bağlantı Noktası Adresleme seçeneklerine tıklayınız.

Açılan bölümde sırası ile;

Türü olarak Özel seçelim.

Arayüz kısmında WAN_INTERNET_AD seçeneğini seçelim.

Protokol kısmında TCP/UDP seçeneğini seçelim. İsterseniz ayrı ayrıda seçebilirsiniz,

Uzak Kullanıcı kısmını boş bırakalım.

Dış Başlangıç Portu kısmına yönlendirme yapacağınız cihaza ait açmak istediğiniz port numarasını giriniz. Örneğin 80. Portu açılacak ise buraya 80 yazınız.

Dış Bitiş Portu kısmına da yine yukarıda yazdığımız yönlendirilecek port numarasını yazalım.

Yerel Kullanıcı kısmına, cihazınızın yerel statik IP adresi ya da port açılacak cihaz ıp sini yazalım.

Yerel Kullanıcı Portu kısmına yine yukarıdaki gibi açılacak port numarasını yazalım.

Adresleme Adı bölümüne port yönlendirme işlemi yaptığınız cihaza göre bir isim verebilirsiniz.

Yukarıdaki boşlukları doldurduktan sonra kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Bu işlemleri yönlendirmek istediğiniz tüm portlar için ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir.

İsterseniz Huawei hg658 v2 modeminizi ACCESS POİNT olarak kullanabilirsiniz.

HUAWEi HG658 V2 ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ