PİKATEL COMBOMAX MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? PİKATEL COMBOMAX MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? PİKATEL COMBOMAX KOLAY KURULUM NASIL YAPILIR? PİKATEL COMBOMAX MODEM ŞİFRESİ NEDİR?

Pikatel combomax modemler adsl özellikli kablolu modemlerdir. 1 adet usb ve 1 adet ethernet girişi bulunmaktadır. Adsl alt yapısında 24 mbite kadar bağlantı hızlarını desteklemektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan adsl ve internet ışığınız yanmayacağı için modeminiz bağlantı sağlamayacaktır.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter butonuna basınız. Açılan Kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı: admin  Şifre: admin ya da ttnet yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan sayfamızda isterseniz aşağıdaki gibi bu şifreyi değiştirebilir isterseniz de değiştirmeden geçebilirsiniz.

Yeni açılan web arayüzü ekranımızda PİKATEL COMBOMAX Kolay Kurulum ve PİKATEL COMBOMAX Gelişmiş Kurulum olmak üzere 2 şekilde kurulum yapabilir.

1- PİKATEL COMBOMAX KOLAY KURULUM

Ekranın sol bölümünde bulunan “Kolay kurulum” butonuna basıyoruz. Açılan ekranda bağlantı tipi olarak PPPOE seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorsunuz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kaydet uygula butona basarak ayarları kaydediyoruz.

2- PİKATEL COMBOMAX GELİŞMİŞ KURULUM

Diğer bir kurulum yöntemi olarak ekranın sol bölümünde bulunan “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne tıklıyoruz. Açılan ekrandan Wan(İnternet) bölümüne tıklayarak açılan sayfada Ayarla butonu ile ayarlar başlıyoruz.

Açılan Pvc ayarlarında Vpı:8 Vcı:35 Qualitiy Of Service: UBR Without PCR seçerek İleri butonuna basıyoruz.

Bağlantı tipi ayarlarımızda PPP over Ethernet (PPPoE)  ve Encapsulation Modu olarak LLC/Snap-Bridging seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Yeni açılan sayfamızda servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adımızın sonuna @domain adını yazmayı unutmuyoruz. İleri butonuna basıyoruz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu ekranda değişiklik yapmadan İleri butonuna basıyoruz.

Yeni açılan sayfada yaptığımız değişiklikleri gösteren bir özet tablo çıkacaktır. Kontrol ettikten sonra kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

Son olarak yapılan tüm ayarlarımızın aktif olması için Kaydet/Yeniden Başlat butonu basarak modemimizi yeniden başlatıyoruz.

Tebrikler pikatel combomax modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN DESTEK ALABİLİRSİNİZ.