TP-Link VC220-F3v MODEM KURULUMU,TP-Link VC220-F3v MODEM AYARLARI,TP-Link VC220-F3v MODEM ÖZELLİKLERİ,TP-Link VC220-F3v MODEM ŞİFRESİ, TP-Link VC220-F3v KABLOSUZ AYARLARI, TP-Link VC220-F3v 5GHZ AYARLARI, TP-Link VC220-F3v KABLOSUZ ADI, TP-Link VC220-F3v YORUMLAR, TP-Link VC220-F3v FİYAT BİLGİSİ.

TP-Link VC220-F3v AC 1200Mbps Kablosuz 2,4 ve 5 Ghz Dual Band VoIP 4 Port’lu ADSL/VDSL Modem Router. AC1200 Kablosuz Çift Bant VoIP VDSL / ADSL Modem Router VC220-F3v. TP-Link VC220-F3v Modemler Vdsl2 Özellikli kablosuz modemlerdir. Modem üzerinden 100 mbite kadar dsl bağlantısı yapılabilmektedir. TP-Link VC220-F3v Modem ile güçlendirilmiş çift anten teknolojisi ile 2.4Ghz ve 5Ghz olmak toplamda 1200Mbps kadar wifi bağlantısı yapılabilmektedir.

TP-Link VC220-F3v Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre TP-Link VC220-F3v modem ayarlarına geçebiliriz. Modem ayarlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde bulunan dsl ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TP-Link VC220-F3v cep telefonundan modem kurulumu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CEP TELEFONUNDAN KABLOSUZ MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantı ayarlarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan yeni şifre ekranında kendinizin belirleyeceği bir modem arayüz şifresi giriniz ve “Hadi Başlayalım” butonuna basınız. İlk ekranda şifre sorması halide “admin” ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yapamamanız durumunda modeminiz resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından “TP-Link VC220-F3v Hızlı Kurulum” ekranı gelecektir. Bu ekranda Bölge olarak Türkiye seçiniz. Saat dilimi olarak ülkemize uygun saat dilimini seçiniz ve ileri butonuna basınız.

Karşınız gelen yeni ekranda kullandığınız ıss ve dsl tarifesine göre listeden seçim yapınız. Bilmiyor iseniz diğer seçeneğini seçebilirsiniz. Ya da servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. İleri butonuna basınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Karşınıza gelen yeni ekranda Bağlantı türü olarak PPPOE seçili olmalıdır. Kullanıcı adı ve parola ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İleri butonuna basınız.

TP-Link VC220-F3v KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yeni açılan ekranda TP-Link VC220-F3v modeminizin kablosuz ayarları yapılacaktır. TP-Link VC220-F3v Modeminizin 2.4Ghz ve 5Ghz olmak üzere iki ayrı wifi frekans bandı bulunmaktadır. Aşağıdaki ekranda kullanmak istediğiniz wifi frekansına göre ayarları yapabilirsiniz. İsterseniz iki wifi frekansını da aynı anda kullanabileceğiniz için iki seçeneği de doldurabilirsiniz. Kablosuz ağ kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda ayarımızı Ethernet kablosu üzerinden yapılandırdığımız için “Kablolu bir bağlantı kullanıyorum” seçeneğini işaretleyiniz ve ileri butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemlerin ardından ayarlarınız modem arayüzüne kaydedilecek ve bağlantı kurulacaktır. Aşağıdaki şekilde kısa bir süre beklemeniz gereken bir ekran gelecektir.

Son olarak yaptığınız ayarları gösteren bir özet ekran gelecektir. Bu ekranda eğer kullanıcı parametreleriniz doğru ise ıp adres bölümünde modeminizin aldığı ıp adresi görebilirsiniz. Bitir butonuna basarak ayarlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Tebrikler TP-Link VC220-F3v modem kurulumu ve TP-Link VC220-F3v kablosuz ayarlar adımlarını tamamladınız. Bu işlemler ile birlikte tp link modem kurulum adımları tamamlanmış oldu. TP-Link VC220-F3v modem arayüz ekranlarınızı kapatarak TP-Link VC220-F3v modeminiz üzerinden internete bağlanabilirsiniz. TP-Link VC220-F3v internet bağlantınızı kablolu olarak ve TP-Link VC220-F3v 2.4ghz ya da 5ghz olarak yapabilirsiniz.