MERCUSYS MW300RE KABLOSUZ AĞ GENİŞLETİCİ KURULUMU NASIL YAPILIR? MERCUSYS MW300RE WPS KURULUMU NASIL YAPILIR? MERCUSYS MW300RE WEB ARAYÜZ KURULUMU NASIL YAPILIR? MERCUSYS MW300RE ŞİFRESİ NEDİR?

Mercusys MW300RE 300 Mbps Kablosuz Menzil Genişletici cihazlar Tp-link markasının kablosuz ağ sinyalinizin kapsama alanının genişletilmesi için geliştirdiği mükemmel bir cihazdır. Evinizde iş yerinizde kablosuz sinyalinizin yetersiz olduğu tüm ölü noktalarda Mercusys MW300RE ürününü kablosuz olarak kurarak mükemmel bir wifi deneyimi yaşayabilirsiniz. Mercusys MW300RE üzerinden çift anten ya da üçlü anten çeşitleri ile 300 mbite kadar kablosuz veri alışverişi yapabilirsiniz.

Mercusys MW300RE cihaz özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre MERCUSYS kurulum adımlarına geçebiliriz. Mercusys MW300RE menzil genişletici cihazlar iki şekilde kurulabilmektedir.

  1. Mercusys MW300RE Cihaz Arayüzü Üzerinden Kurulum
  2. Mercusys MW300RE Wps Üzerinden Kurulum

Mercusys MW300RE Cihaz Arayüzü Üzerinden Kurulum

Mercusys MW300RE cihazınızın arka yüzünde seri numaraları olduğu bölümde cihaza ait fabrikasyon SSID ismi bulunmaktadır. Örneğin SSID: MERCUSYS_RE_98A4

Kablosuz ağ adını öğrendikten sonra cihazınızı ana modeme yakın bir yerde elektrik prizine takınız. Cihaz üzerinde kısa bir süre sonra kırımızı bir led ışık sabit olarak yanmaya başlayacaktır.

Bilgisayarınız ya da cep telefonunuz üzerinden kablosuz ağları taratınız. Kablosuz ağ listeniz içerisinde yukarıda cihaz barkod bölümünde kontrol ettiğimiz ssıd adı görülecektir. Aşağıdaki görüldüğü gibi üzerine tıklayarak bağlan butonuna basınız. İlk kurulum esnasında kablosuz şifre istemeyecektir.

Web tarayıcınızın adres satırına  ” mwlogin.net ”  yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen Password ve Confirm password alanlarında cihazınızın arayüz güvenliği için bir şifre belirleyiniz ve login butonuna basınız.

Karşınıza gelen yeni ekranda “NEXT” butonuna basınız.

Karşınıza gelen yeni ekranda ortamdaki kablosuz ayarları taramak için “Scan” butonuna basınız.

Karşınıza gelen “Ap Listesi“ ekranında bulunduğunuz ortamdaki kablosuz ağlar listelenecektir. Ağ listesi içerisinden şu an mevcut olarak kullandığınız kablosuz ağ adı SSID bulunuz. Başka bir ifade ile kablosuz ağ alanını genişletmek istediğiniz ağ adını bulunuz. Örneğin biz free_teknoloji ağımızın kapsama alanını genişleteceğimiz için bu ağ adı üzerinde işlem yapacağız. Ağ adınız üzerinde “Connect” butonuna basınız.

Yeni ekranda seçtiğiniz kablosuz ağ adına ait mevcut şifreyi Password alanına giriniz ve Next butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda “Reboot” butonuna basarak ayarların yeniden başlamasını sağlayınız.

Tamam butonuna basınız.

Yapmış olduğunuz ayarların Mercusys MW300RE arayüzüne kaydedilmesi için aşağıdaki yükleme ekranının tamamlanmasını bekleyiniz.

Kayıt işlemleri sonlandıktan sonra cihaza ait web arayüz ekranlarını kapatabilirsiniz. Bilgisayarınız ya da cep telefonunuz üzerinden kablosuz ağları taratınız. Kablosuz ağınıza yeniden giriş yapınız.

Mercusys MW300RE cihazının kurulum adımlarını tamamladınız. Cihazınızı sinyal kalitesinin düştüğü kör bir noktada prize takınız ve genişletilmiş kablosuz ağınızın keyfini çıkarınız.

Mercusys MW300RE Wps Üzerinden Kurulum

Mercusys MW300RE Cihazınızı ikinci yöntem olarak wps özelliği olan modemlerde çok daha kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Cihazınızı elektrik prizine takınız. Modeminiz üzerinden wps butonuna basarak modeminizin wps ışığının yanıp söndüğünden emin olunuz.

Mercusys MW300RE cihazınız üzerinde kırımızı ışık sabit olarak yandığında cihazınızın alt bölümünde yer alan wps butonuna basınız. İki cihazında wps özelliği aktif olduğunda karşılıklı eşleşme başlayacaktır. Mercusys MW300RE üzerinde kırımızı ışık yanıp sönecek. Kısa bir süre sonra bağlantı kurulduğunda cihaz üzerinde yer alan wps ışığı sabitlenecektir. Bu işlem ile birlikte de bağlantı sağlanmış olacaktır.MERCUSYS kurulum.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIMA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ