NETMASTER INFİNİTY 401 KABLONET WİFİ AYARLARI NASIL YAPILIR? Netmaster Infinity401 Modem Güncelleme Nasıl Yapılır? TüRKSAT KABLONET WiFi AYARLARI NASIL YAPILIR? NETMASTER INFİNİTY 401 2.4GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR? NETMASTER INFİNİTY 401 5GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Infinity401, DOCSIS 3.0 24×8 kanal birleştirme (channel bonding) fonksiyonlarını sunan üstün bir üründür ve bunun yanında tüm mevcut DOCSIS 3.0/2.0/1.1/1.0 head-end araçları ve Çoklu Hizmet Operatör (Multiple Service Operator/MSO) ağları ile geriye dönük olarak uyumludur. 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’e kadar ve 802.11ac teknolojisi ile 1.3 Gbps’e kadar kablosuz veri iletişimini sağlar.

Infinity401, dahili PacketCable 1.5 ve DOCSIS 3.0 uyumlu spesifikasyonuyla VoIP telefon aramalarınızı doğrudan internet bağlantınız üzerinden yapabilmenizi sağlar. Infinity401, 4 portlu ağ anahtarı ve IEEE 802.11n kablosuz fonksiyonu ile yerleşik ağ geçidi olarak da kullanılabilir. Verilerinizi genişbant ağa kolaylıkla yönlendirebilme yeteneği ile yerel ağınızı kablolu veya kablosuz olarak kolayca genişletebilirsiniz. Infinity401 MGCP/SIP uyumludur ve Türksat A.Ş. VoIP sistemi ile uyumlu çalışmaktadır. Donanım tabanlı Quality of Service (QoS), ses sıkıştırması (G.711, G.729A, G.723.1 vb. popüler ses CODEC’leri), eko iptali, dinamik geciktirme arabelleği (jitter), sessizliği bastırma ve CNG (rahat gürültü üreteci) gibi ses desteği özellikleri taşımaktadır.

Modem özelliklerini tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.

Kablo şebekesinden gelen koaksiyel kabloyu ucundaki F konektör vasıtasıyla modeminize bağlayınız. Merkezi bağlantınızdan gelen 75 ohm koaksiyel kablonuzu, ucundaki F konektör vasıtasıyla modeminize bağlarken saat yönünde dikkatlice sıkınız. İşlemi yaparken dikkatli olunuz; aksi halde modeminizin RF girişini sıkıştırabilir ve modeminizi hasara uğratabilirsiniz. Ambalajdan çıkan ethernet kablosu ile modeminizi bilgisayarınıza bağlayınız. Telefon cihazınızı TEL1 girişinden RJ-11 konektörlü telefon kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz. AC güç adaptörü modemin arkasındaki adaptör giriş bağlantısına takınız. Modeminizin kutu içeriğinden çıkan uygun voltajlı adaptörü kullanınız; aksi halde farklı güç üreten adaptör kullandığınızda modeminizi ciddi hasara uğratıp garanti dışı kalmasına neden olabilirsiniz.

NETMASTER INFİNİTY 401 modemler otomatik kurulum özellikli modemler olduğu için wifi kurulumları otomatik olarak yapılmaktadır. Modem kullanıcısı isterse aşağıdaki işlemleri yaparak kendi wifi adını ve şifresini belirleyebilmektedir.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.0.1 yazarak enter butonun basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı:admin , Şifre:admin olarak giriş yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.Şifre adımlarınızı geçmenizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir.

Modeminiz aynı anda hem 2.4 Ghz hem de 5 Ghz yayın yapmaktadır. Bu sayede 802.11g / 802.11n ve 802.11ac protokollerinde bağlanabilirsiniz. Modem arayüzünden kablosuz ayarlarla ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce 2.4 Ghz / 5 Ghz seçimini yapmanız gerekir. Aşağıdaki seçeneklerden 2.4ghz ve 5ghz için seçimlerini yapınız ve uygula butonuna basınız.

Infinity401 modem arayüzüne giriş yaptığınızda otomatik olarak aşağıdaki sayfa açılacaktır. Bu sayfada Kablosuz Yayın Adı (SSID) ve WPA2-PSK kablosuz bağlantı şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Sayfanın alt tarafında yer alan “Uygula” butonuna tıkladığınızda kablosuz bağlantı ayarlarınız güncellenmiş olacaktır. Diğer ayarlar için “Gelişmiş Ayarlar” butonuna tıklayarak arayüze giriş yapabilirsiniz.

Kablosuz Bağlantı Tipi bölümünde 2.4 Ghz ve 5Ghz için ayrı ayrı kablosuz adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kablosuz şifrenizin en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harfden oluşan bir şifre olmasına dikkat ediniz.

Infinity401 Modem Parola Değişimi Nasıl Yapılır?

Parola Değişimi Modeminizin parolasını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

1. Durum / Güvenlik sayfasını tıklayınız.

2. Kullanıcı adınızı ve yeni parolanızı yazınız.

3. Eski parolanızı yazınız.

4. “Uygula” butonunu tıklayınız. Aynı sayfadan modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini de sağlayabilirsiniz.

Infinity401 Bridge Mod Konfigürasyonu Nasıl Yapılır?

1. Durum / Güvenlik sayfasından Mod seçimini yapınız.

2. “Uygula” butonuna tıklayınız.

Netmaster Infinity401 Modem Güncelleme Nasıl Yapılır?

Güncelleme Infinity401 modeminiz için hizmet sağlayıcınızın talep edeceği ve/veya kullanım kolaylığı sağlayacak bir takım güncellemeler yapılabilir. Bunlar yazılım temelli olacağından, bu sayfa üzerinden yazılım güncelleme işlemi yaparak modeminizin yazılımını son sürüme yükseltebilirsiniz. Bunun için arayüzde ve aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir. 1. www.netmaster.com.tr adresinden Yükleme Merkezi alanına giriniz. Buradan Infinity401 “Firmware” dosyasını bilgisayarınıza kaydediniz.

2. http://192.168.0.1 adresinden modem arayüzüne giriş yapınız.

3. Temel / Güncelleme sayfasında yer alan Gözat butonuna tıklayarak kaydettiğiniz dosyayı seçiniz.

4. Güncelle butonuna tıklayınız. Güncelleme işlemi yaklaşık 1 dakika sürecektir. Tamamlandığında Yeniden Başlat butonuna tıklayınız. Modeminizi güncel yazılımla kullanmaya başlamış olacaksınız.

DAHA DETAYLI BİLGİYE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ