ZYXEL P660HW-T1 MODEM KURULUMU

ZYXEL P660HW-T1 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL P660HW-T1 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL P660HW-T1 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZyXEL P-660HW-T1 modem, ADSL/ADSL2+ desteği, geniş kablosuz ağ kapsama alanı, 4 port ethernet, multimedya bant genişliği yönetimi ve güvenlik olanakları bulunmaktadır. ADSL/ADSL2+ standartlarını destekleyen ZyXEL P-660HW-T1, kullanıcıyı kablosuz iletişimin tüm olanaklarıyla buluşturuyor. Voltaj dalgalanmalarına karşı özel koruma sunan adaptörüyle dikkat çeken ZyXEL P-660HW-T1, Türkçe Kolay Kurulum programıyla da kurulum işlemlerini yalnızca birkaç dakika içinde zahmetsizce gerçekleştirmenizi sağlıyor.

ZyXEL P-660HW-T1’deki Sıfır Konfigürasyon, Trafik Yönetimi  ve MBM (Media Bandwidth Management) gibi özellikler kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt verirken, aynı zamanda da maksimum performans elde edilmesini sağlıyor. ZyXEL P-660HW-T1’in MBM fonksiyonu, VoIP, video streaming, video konferans gibi medya uygulamalarına öncelik tanıyarak bu işlemlerin ses ve görüntü kaybı yaşamadan gerekli kalitede daha hızlı gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. ZyXEL P-660HW-T1 modem, 802.11g teknolojisi ve gelişmis kapsama alanı sayesinde yüksek konforda kablosuz iletişim sunuyor. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem üzerinde bulunan dsl ve internet ışığı yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz. Gelen Şifre alanında;

Modem üzerinde ttnet logosu var ise ttnet ,

Modem üzerinde ttnet logosu yok ise 1234 yada boş bırakarak sisteme giriş butonuna tıklayınız.

 Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Gelen ekranda isterseniz modeminizin standart arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. Eğer değiştirmek istemiyorsanız hiç bir şey yazmadan vazgeç butonuna basınız.

Gelen ekranda tamam diyerek ilerleyiniz. Bu aşamada modeminizin ayarlar bölümüne ulaşmak için “Gelişmiş ayarlara gidin” seçeneğini işaretleyerek uygula butonuna basınız.

Sonunda modemimizin ayarlarını yapabileceğimiz ayarlar bölüme ulaştık. Ekranın Sol tarafında bulunan “Ağ” bölümüne tıkılayınız. Açılan alt sekmelerden “Geniş Alan Ağı” seçeneğine tıklayarak modeminizin ayarlar bölümüne ulaşınız.

Arayüz ekranında Kapsülleme olarak PPPOE ,VPI:8 VCI:35 ÇOKLAMA:LLC seçiniz. Adsl kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Bu işleri bitirdikten sonra sayfanın en altında yer alan uygula butonuna basarak ekranda yaptığımız değişiklikleri kaydediniz.

Sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

ZYXEL P660HW-T1 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Ağ-Kablosuz LAN menülerine tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz LAN etkin işaretleyiniz. Ağ adı (SSID) bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı yazınız. Güvenlik modu bölümünde WPA-PSK seçiniz. Ön paylaşımlı anahtar bölümünde en az 8 haneli, içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan kablosuz şifre oluşturunuz ve uygula butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

Daha detaylı ve uygulamalı kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: