UBEE EVW32C TÜRKSAT KABLONET MODEM AYARLARI

UBEE EVW32C TÜRKSAT KABLONET MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?, TÜRKSAT KABLONET KURULUMU NASIL YAPILIR?, UBEE EVW32C LAN BAĞLANTISI KONFİGÜRASYONU, UBEE EVW32C KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Docsis 3.0.24 D/S kanal birleştirme.8 U/S kanal birleştirme.4 adet RJ-45 Ethernet Portu (10/100/1000 Mbps BaseT MDIX).2 adet RJ-11 Telefon Portu (FXS).IEEE 802.11n (300 Mbps / 2T-2R).IEEE 802.11ac (1.3 Gbps / 3T-3R).WDS.WPS butonu.WEP/WPA/WPA2 şifreleme.MAC adres filtreleme.MSO SNMPv3 uzak network yönetimi.SNMP v1/v2/v3.TFTP desteği.IPv6 desteği.Docsis 1.0/1.1/2.0/3.0 için MIB sağlar.QoS (Quality of Service) desteği.VPN IPSec.Eşzamanlı ses ve veri iletişimini destekler.3 adet 3 dBi kazançlı dahili sabit anten. Modem özelliklerini tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda kurulum tamamlanamayacaktır.

1)Türksat onaylı koaksiyel kablonun bir ucunu modemin arka kısmında yer alan kablo konnektörüne, diğer ucunu da yine Türksat onaylı Data/Tv filtrenin Data ucuna bağlayınız. Kabloya germe veya bükme yapmayınız; aksi takdirde konnektörün zorlanarak zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

2)Ethernet kablosunun bir ucunu, arka panelde yer alan ethernet portuna takınız, diğer ucunu da bilgisayarınıza bağlayınız. Gigabit Ethernet hızlarına ulaşmak için Cat5 veya Cat6 kablo kullanabilirsiniz (Bilgisayarınız destekliyor ise).

3)RJ-11 telefon kablosunun bir ucunu kablo modemin arka panelinde yer alan TEL1 portuna, diğer ucunu da telefonunuzun portuna bağlayınız. Ses hizmetiniz servis sağlayıcınız tarafından aktif edilmemişse, telefon servisi çalışmayacaktır.

4)Güç adaptörünü de güç portuna taktıktan sonra diğer ucunu prize takınız.

Modem üzerindeki butonlar;

RESET BUTONU: Cihazı resetlemek için bu butonu kullanınız. Bu işlem için küçük bir aparat kullanarak, reset tuşuna basabilirsiniz. Cihazı yeniden başlatmak için 5 sn’dan kısa bir süre butona basmalısınız. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için 20

sn’den fazla bir süre butona basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra

EVW32C modem fabrika ayarlarında dönecek ve yeniden başlatılacaktır

UYARI: Resetleme işlemi cihaz üzerinde yapmış olduğunuz tüm ayarları

silip fabrika ayarlarına ger_ dönecektir.

TEL1-TEL2: Analog telefonları cihaza bağlamak için kullanılır.

ETH1-ETH4: Ethernet bağlantısı olan cihazlar için kullanılır.

KABLO: Internet Servis sağlayıcınızın temin ettiği Türksat onaylı koaksiyel kablo kullanılır

ON/OFF: Cihazı açma kapama için kullanılır.

POWER: Güç adaptörü bağlantısı için kullanılır, diğer ucu prize takılır.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.0.1 yazarak enter butonuna basınız. Gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı Adı:admin  Şifre:password yazarak giriş butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

LAN BAĞLANTISI KONFİGÜRASYONU

DHCP sayfası EVW32C’nn DHCP sunucu özelliklerinin aktif veya devre dışı bırakılmasını sağlar. DHCP etkinleştirilmiş ise DHCP kullanımlarının görülmesini sağlar ve modeminize otomatik olarak bağlanan cihazların durumunu izleyebilirsiniz.

KABLOSUZ BAĞLANTI TİPİ SEÇİMİ

Modeminiz aynı anda hem 2.4 GHz hem de 5 GHz yayın yapmaktadır. Bu sayede 802.11g/ 802.11n ve 802.11ac protokollerinde bağlanabilirsiniz.

2.4GHZ

5GHZ

WPA VE WEP ŞİFRELEME

Modeminiz varsayılan olarak WPA metoduyla şifrelenmiş olup, şifreniz modemin alt yüzeyinde yer almaktadır. Şifrenizi değiştirmek için modemin ara yüzüne giriş yapınız. Güvenlik modundan istediğiniz şifreleme tipini seçerek key kısmına yen şifreniz giriniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: