TP-LİNK VN020-G2u KABLOSUZ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR,TP-LİNK VN020-G2u WİFİ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR, TP-LİNK VN020-G2u WİFİ ŞİFRESİ NEDİR, TP-LİNK VN020-G2u KABLOSUZ ŞİFRE NEDİR, TP-LİNK VN020-G2u KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR, TP-LİNK VN020-G2u ŞİFRE NEDİR, TP-LİNK VN020-G2u ARAYÜZ, TP-LİNK VN020-G2u KURULUM

TP-LİNK VN020-G2u Modemler Türk Telekom servis sağlayıcı tarafından verilmiş VDSL özellikli kablosuz modemlerdir. Modemin kablosuz ağ adı ve şifre bilgileri ilk kurlum sırasında değiştirilmediğinde modemin alt bölümünde yer alan kablosuz ağ adı ve şifresi kullanılabilmektedir. Modemin fabrikasyon şifresi değiştirilmek istenildiğinde modem ayarlarını bozmadan modem ara yüzüne giriş yapılarak işlem yapılabilmektedir.

TP-LİNK VN020-G2u MODEM AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem ara yüzüne Ethernet kablosu ve kablosuz olmak üzere iki şekilde giriş yapılabilmektedir. Kablosuz bağlantı sırasında sorun yaşanmaması için evinizde bilgisayar bağlantınız var ise kablo ile Ethernet üzerinden bağlantı yapmanızı öneriyoruz.

CEP TELEFONU ÜZERİNDEN KABLOSUZ BAĞLANTI ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında TP-LİNK VN020-G2u kullanıcı adı: admin  TP-LİNK VN020-G2u şifre: turktelekom yazarak oturum aç butonuna basınız. Eğer giriş yapamıyor iseniz ilk kurulum sırasında modemin fabrikasyon şifresi değiştirilmiş anlamına gelmektedir. Bu durumda modemi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Modem resetlendiğinde tüm ayarlarınız silineceği için kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi servis sağlayıcınızdan almış olduğunuza emin olunuz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki şifre ekranını geçtiğinizde size yeni şifre ve şifre doğrula ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz yukarıdaki modem arayüz şifresiniz değiştirebilirsiniz. Unutmayacağınız bir yere not almanızda fayda olacaktır.

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda modem kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-TEMEL AYARLAR menülerine tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz etkin işaretleyiniz. SSID1 bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim giriniz. SSID1 Şifre ekranında en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir küçük harf olacak şekilde bir şifre belirleyiniz.

Kanal bölümü siz seçim yapmadığınızda otomatik olarak gelecektir. Burada seçeceğiniz bir kanal modu ile kablosuz ağınızın kalitesini değiştirebilirsiniz. Kısa mesafede kaliteli bir sinyal ya da wifi kapsama alanın daha geniş bir alana yayılmasını sağlayabilirsiniz.

WİFİ KANAL MODU SEÇİMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İsterseniz şifre işlemlerini güvenlik bölümünden de yapabilirsiniz. Kablosuz şifre değişikliği için ekranın sol bölümünden KABLOSUZ-KABLOSUZ GÜVENLİĞİ menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda WPA/WPA2 seçeneğini seçiniz. Kimlik Doğurulma Türü olarak WPA-PSK/WPA-PSK seçiniz. Şifreleme Aes seçiniz. Kablosuz şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir küçük harf olacak şekilde bir şifre belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

TP-LİNK VN020-G2u HIZLI MODEM KURULUMU

Tebrikler TP-LİNK VN020-G2u modemin kablosuz ağ adı ve TP-LİNK VN020-G2u wifi şifre değişiklik adımlarını tamamladınız. Kablosuz ağları taratarak yeni ağ adı ve şifre bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.