TPLİNK TD-W9970V3-TÜRK TELEKOM MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?,TP-LİNK TDW9970V3-TTNET MODEM TÜRK TELEKOM MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?,TPLİNK TD-W9970V3-MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?,TP-LİNK TD-W9970V3 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?,TPLİNK TD-W9970 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?,TP LİNK TD-W9970V3-MODEM KURULUMU,TP LİNK TD-W9970 MODEM KURULUMU,TP-Link TD W9970v3 kurulum,TP-Link TD W9970v3 kurulum,tp-link td w9970v3 vdsl kurulum,td-w9970v3 kablo bağlantısı

Dual WAN portu özelliği ile VDSL/ADSL/Fiber/Kablo servisleri ile uyumludur.VDSL2 üzerinden 100Mbps’e kadar genişband hızları sunar ve geriye dönük olarak ADSL ile uyumludur.Çok fonksiyonlu USB portu ile arkadaşlarınız ve aile bireylerinizle dosya, medya ve yazıcı paylaşımı.En yeni ITU-T G.993.2 VDSL2 standardı ile gelen 100Mbps’e varan indirme hızlarını destekleyen TD-W9970 aynı zamanda geriye dönük olarak da ADSL ile uyumludur. 2.4GHz bandı üzerinden 300Mbps kablosuz bağlantı hızları ile kesintisiz HD video yayınları, online oyunlar ve diğer yoğun bant genişliği uygulamaları için mükemmel bir seçimdir.TD-W9970 desteklediği VDSL/ADSL veya Ethernet WAN (EWAN) bağlantıları ile kullanıcılara farklı Internet bağlantılarının esnekliğini sunar. Değiştirilebilir LAN/WAN portu özelliği ile Fiber/Kablo servislerine bağlanabilirlik sağlar. Bu benzersiz özellik sayesinde kullanıcıların istedikleri an fiber veya kablo servisleri arasında geçiş yapmalarına olanak tanır. 100Mbps’e kadar VDSL2 genişband hızları sunan TD-W9970 aynı zamanda geriye dönük olarak da ADSL2+/ADSL2/ADSL standartlarını da desteklemektedir. Ses, video, veri, HDTV ve etkileşimli oyun gibi üçlü oynatma servislerinin geniş dağıtımı desteklemesi için dizayn edilmiştir

Eski ismi ile TTNET yeni adı ile TÜRK TELEKOM servis sağlayıcısının aynı modelde 2 çeşit modemi bulunmaktadır.İkisinde de görünüş farklı olmasına rağmen modem arayüzü aynıdır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl  ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan ekranda gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Eski tip (TTNET logolu) modemlerde;

Kullanıcı adı:admin

Şifre: ttnet  yazınız.

Yeni tip (Türk Telekom logolu) modemlerde;

Kullanıcı adı:admin

Şifre: turktelekom

yazarak giriş yapınız.

Yukarıdaki şifreler ile giriş yapamamanız durumunda modem arkasında bulunun reset butonuna 10 sn kadar basılı tutarak modemi resetleyiniz. Modem fabrika ayarlarına döndüğünde yukarıdaki şifreler ile giriş yapabilirsiniz.

Şifre ekranını geçtiğiniz karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Ekranımızın sol bölümünde yer alan Hızlı Kurulum menüsüne tıklıyoruz. Açılan bölümde ileri butonuna basarak ilerliyoruz.

Modemimiz Türk Telekom müşterilerine sunulduğu için ayarlar otomatik gelmektedir. Kullanıcı adı ve şifre kısmında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilimiyor iseniz servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.

Servis sağlayıcılarına ait çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda otomaitk olarak @ttnet bulunmaktadır. Sizin kullanıcı adınızın sonunda yeniden domain adınızı yazmanıza gerek bulunmamaktadır.

Modemi TTNET yada TÜRKTELEKOM dışında farklı bir servis sağlayıcısında kullanacak iseniz kullanıcı adı bölümün hemen altındaki yer alan “TTNET dışdında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız “ butona basınız.

Açılan ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Bu ekranda kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanızın ardından ileri butonuna basarak ilerleyiniz

TPLİNK TD-W9970 TTNET-TÜRKTELEKOM KABLOSUZ MODEM KURULUMU,TPLİNK TD-W9970 KABLOSUZ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

Yeni açılan sayfamızda kablosuz ayarlarımızı yapılandıracağız.

Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz. Şifre kısmına kablosuz ağlarda kullanacağımız en az 8 haneli bir şifre belirliyoruz.

Kanal bölümünde wifi kablosuz sinyalinizin daha uzak noktalara ulaşması için seçim yapabilirsiniz.

Yeni sayfada yukarıda yapmış olduğunuz ayarları içeren bir özet ekran gelecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Daha Detaylı ve Uygulamalı Olarak Modem Kurulum Adımlarına Youtube Kanalımızdan da Ulaşabilirsiniz

TP-LİNK TD-W9970 V3 ARIZALI MODEM SÜRECİ