GÜNCEL TÜRKSAT 4A OTOMATİK UYDU FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT ŞEBEKE ARAMA NASIL YAPILIR,TÜRKSAT 4A FREKANS NEDİR,TÜRKSAT ARAMA FREKANS LİSTESİ NEDİR,TÜRKSAT OTOMATİK ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT KANAL ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT 42E OTOMATİK UYDU FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT KANAL LİSTESİ NEDİR,TÜRKSAT UYDU ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT KANAL ARAMA NASIL YAPILI,UYDU ARAMA FREKANSI NEDİR,KANAL GÜNCELLEME NASIL YAPILIR

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Türksat 4A Uydusu üzerinden yayın yapan digital ve interaktif yayınların önü açılmıştır. Neredeyse tüm ulusal ve yerel kanallar hd yayın sistemine geçerek, kaliteli içeriklerin kullanıcı ile buluşması için içerik hazırlamaya başlamışlardır. Hatta bazı büyük kanallar 4K frekansı üzerinden 4K yayın sistemine geçmiştir. Türksat A.Ş hizmet kalitesinin artırılması, yeni içeriklerin kullanıcı ile buluşması kapsamında, mevcut Türksat 4A Otomatik Uydu şebeke arama frekanslarında güncellemeye gitmiştir. Bu bağlamda da Türksat 4A uydusu üzerindeki tüm uydu kanal listeleri güncellenmiştir.

TÜRKSAT 4A ÇANAK ANTEN ÇAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu yenilik kapsamında otomatik şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir otomatik uydu arama frekansını kullanarak güncellenmiş digital yayınları otomatik olarak uydu cihazınıza alabilirsiniz…

Türksat 4A otomatik uydu tarama işlemine geçmeden önce çanak anten ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Hatalı yapılan anten ya da LNB ayarı otomatik frekans taramada hiç bir kanalın bulunmamasına yol açabilir. Bu nedenle çanak anten ayarlarınızın aşağıdaki yönergelere uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARI NASIL YAPILIR?

Türksat çanak anten ayarlarınız yukarıda belirttiğimiz şekilde ve Türksat 4A uydusu sinyal kaliteniz sorunsuz ise, uydu cihazınız üzerinden kanal aramaya geçebiliriz.

Uydu kumandası üzerinden uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsüne gidiniz.

Buradan “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini;

Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V ( Vertical-Dikey )  SR:27500 

Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H (Horizantal-Yatay) SR:30000 

manuel olarak girerek,  “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçiniz. Bu alanı açık seçmediğinizde güncel frekanslar bulunmayacaktır.Son olarak ok tuşuna basarak kanalları aratmaya başlayınız.Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir.İsterseniz de kanal frekanslarını tek tek girerek sadece aramak istediğiniz kanalı taratabilirsiniz.

NEXT MİNİX HD BLACK 2+PLUS KANAL ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

            Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Nedir?

TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyduğu güncel Frekans (tp) bilgisinin Türksat A.Ş tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi mantığıyla çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

            TKGS Sisteminin Televizyon İzleyicilerine Kattığı Kolaylıklar;

Türkiye’deki çok sayıda televizyon izleyicisi, uydu alıcılarını kanal arama yöntemleriyle güncelleyememekte yada güncellerken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır. Uydudan yayın yapan kanalların Frekansları zaman zaman değişebilmektedir.

NEXT YE-7500 CI-FTA UYDU KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanallarsa yayın hayatını sona erdirmektedir. Türksat’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uyduları üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşanan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkmaktadır.

TKGS, izleyicilerin yayın frekanslarını takip etmesine gerek kalmadan, güncel kanal listelerini TKGS destekli uydu alıcılarında aktive etmektedir.

TÜRKSAT GÜNCEL TEK KANAL FREKANSLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat 4A Frekans 2019

          Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM

Frekans                : 12380 MHz

Polarizasyon      : Dikey (Vertical)

Sembol oranı     : 27500 Ksymb,

FEC                        : 3/4

       Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET

Frekans              : 12423 MHz

Polarizasyon    : Yatay (Horizantal)

Sembol oranı   : 30000 Ksymb,

FEC                      : 3/4

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN DESTEK ALABİLİRSİNİZ

TÜRKSAT 42E OTOMATİK UYDU FREKANSI

GÜNCEL TÜRKSAT OTOMATİK UYDU ŞEBEKE ARAMA NASIL YAPILIR2019 TÜRKSAT ARAMA FREKANS LİSTESİ NEDİR2019 Türksat Oto Kanal Arama2019 Türksat Otomatik Kanal Arama2020 TÜRKSAT FREKANS4K FREKANSEKİNTV FREKANSFREKANSGÜNCEL FREKANSLARKANAL GÜNCELLEME NASIL YAPILIRKRT TV FREKANSRECİEVERTÜRKSATTürksat 2019 Otomatik Arama FrekansıTÜRKSAT 42E OTOMATİK UYDU FREKANSI NEDİRTÜRKSAT 4A FREKANStürksat 4a frekans 2019türksat 4a frekans listesiTÜRKSAT 4A FREKANS NEDİRTürksat 4a Otomatik GüncellemeTürksat 4A OTOMATIK Şebeke AramaTÜRKSAT FREKANSITÜRKSAT KANAL ARAMA FREKANSI NEDİRTÜRKSAT KANAL ARAMA NASIL YAPILIRTÜRKSAT KANAL LİSTESİTürksat Otomatik Kanal Araması 2019TÜRKSAT UYDU ARAMA FREKANSITürksat Uydusu Otomatik Arama FrekansıUYDUUYDU ANTENUYDU ARAMA FREKANSIUYDU FREKANSIYOLTV FREKANS