Zyxel VMG3625-T50B KABLOSUZ ŞİFRE DEĞİŞTİRME, Zyxel VMG3625-T50B ŞİFRE DEĞİŞTİRME, Zyxel VMG3625-T50B WİFİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME, Zyxel VMG3625-T50B WİFİ ADI DEĞİŞTİRME, Zyxel VMG3625-T50B 5GHZ AYARLARI

Zyxel VMG3625-T50B Modemde  wifi ayarlarınızı modem web ara yüzüne girerek yapılandırmanız gerekmektedir. Modem web ara yüzüne 2 şekilde giriş yapabilirsiniz. İsterseniz modem arkasında bulunan kablosuz ağ adı ve şifresine bağlantı kurarak, İsterseniz de modem Ethernet portları ile bilgisayarınız arasına Ethernet kablosu takarak bağlantı kurabilirsiniz.

Bağlantı işleminizi bitmesinin ardından Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Zyxel VMG3625-T50B kullanıcı adı admin yazınız. Şifre bölümüne modemin arkasında yer alan barkod bölümündeki password şifresini yazınız ve giriş yap butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Karşınıza yeni şifre ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz modem arkasında yer aşan modem şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de Atla butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

Zyxel VMG3625-T50B modem şifresi adımlarının ardından karşınıza Zyxel VMG3625-T50B hızlı kurulum ekranı gelecektir. Bu ekranda Atla butonuna basınız.

Zyxel VMG3625-T50B MODEM AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan ekranda Zyxel VMG3625-T50B modem arayüz sayfası gelecektir. Ekranın sol üst köşesindeki üç çizgi üzerine tıklayınız. Sola doğru açılan seçeneklerden Ağ Ayarı-KABLOSUZ seçeneklerine tıklayınız. Eğer bu sayfalar inğilizce olarak geliyor ise en sağda dil bölümünden Türkçe seçebilirsiniz.

Açılan ekranda ayarlarını yapmak istediğiniz wifi frekansına göre seçim yapınız. 2.4 Ghz ya da 5 ghz olmak üzere iki seçenekte de aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Kablosuz ayarlar ekranında kablosuz seçeneğini aktif ediniz. Kanal bölümünde kablosuz ağ durumunuza göre bir kanal frekansı belirleyebilirsiniz. Burada seçeceğiniz kanal frekansı ile kablosuz ağınızın kapsama alanını genişletebilirsiniz.

KABLOSUZ KANAL FREKANSLARI VE TERCİH ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim giriniz ve sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Güvenlik modu bölümünde Wpa2-PSK seçiniz. Kendiniz bir kablosuz ağ şifresi belirlemek istiyor iseniz “Otomatikman şifre oluştur” seçeneği üzerindeki tik işaretiniz kaldırınız. Şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan bir şifre belirleyiniz. Son olarak ayarların kaydedilmesi için uygula butonuna basınız.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM AYARLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ