ZYXEL P2812 KABLOSUZ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR, ZYXEL P2812 WİFİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR, ZYXEL P2812 KABLOSUZ ADI NASIL DEĞİŞTİRİLİR,

Daha önceki yazılarımızda ZYXEL P2812 modem kurulum adımları hakkında bilgi vermiştik. İsterseniz aşağıdaki linkten modem ayarları konusunda destek alabilirsiniz.

ZYXEL P2812 MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZYXEL P2812 Cihazınızın kablosuz şifre değişikliği işlemini modem ara yüzüne girerek yapabilirsiniz. Web ara yüzüne modem arkasında bulunan Ethernet bağlantı noktası ile bilgisayarınız arasına bir Ethernet kablosu takarak bağlanabilirsiniz. İsterseniz de kablosuz ağları taratarak modem arkasında yer alan kablosuz ağ adı ve şifresine bağlanabilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız Açılan modem arayüz şifre ekranında;

Kullanıcı Adı:admin

Şifre:ttnet yazarak sisteme giriş yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Doğru şifreyi girmenizin ardından yeni açılan aşağıdaki ekranımızda isterseniz modem arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de Atla butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Modemimizin ana sayfası üzerinde “Ağ Ayarları”- “Kablosuz” bölümüne tıklayınız.

Açılan bölümde Kablosuz ağ adı (SSID) bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adınızı yazınız. Kanal modu bölümünde kablosuz ağ sinyalinizin uzak mesafelere ulaşması için, ya da kısa mesafede kaliteli sinyal alabilmek için bir ağ modu belirleyiniz.

WİFİ KANAL MODLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 Güvenlik modu olarak WPA2-PSK Seçiniz. Ön paylaşımlı anahtar bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyerek ayarlarınızı kaydediniz.