Zyxel VMG3625-T50B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? Zyxel VMG3625-T50B VDSL AYARLARI NASIL YAPILIR?. Zyxel VMG3625-T50B ADSL AYARLARI NASIL YAPILIR?. Zyxel VMG3625-T50B MODEM ŞİFRESİ NEDİR? Zyxel VMG3625-T50B KURULUM.Zyxel VMG3625-T50B ARAYÜZ ŞİFRESİ NEDİR?. Zyxel VMG3625-T50B YORUMLAR?.Zyxel VMG3625-T50B İNCELEME

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer DSL ışığınız yanmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Zyxel VMG3625-T50B kullanıcı adı admin yazınız. Şifre bölümüne modemin arkasında yer alan barkod bölümündeki password şifresini yazınız ve giriş yap butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Karşınıza yeni şifre ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz modem arkasında yer aşan modem şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de Atla butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

Zyxel VMG3625-T50B modem şifresi adımlarının ardından karşınıza Zyxel VMG3625-T50B hızlı kurulum ekranı gelecektir. Bu ekranda Atla butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Zyxel VMG3625-T50B modem arayüz sayfası gelecektir. Ekranın sol üst köşesindeki üç çizgi üzerine tıklayınız. Sola doğru açılan seçeneklerden Ağ Ayarı-Geniş bant seçeneklerine tıklayınız. Eğer bu sayfalar ingilizce olarak geliyor ise en sağda işaretlediğimiz dil bölümünden Türkçe seçebilirsiniz.

Yeni ekranda karşınıza ADSL ve VDSL ayarlarını yapabileceğiniz geniş bant ayarlar ekranı gelecektir. Bu ekranda kullandığınız dsl tarifesine göre ADSL ya da VDSL olarak ayarları yapmanız gerekmektedir.

ADSL:ATM

VDSL:PTM

Bu ayarları sırası ile inceleyelim;

Zyxel VMG3625-T50B VDSL AYARLARI NASIL YAPILIR?

Kullandığınız tarife vdsl ise yukarıdaki ekranda 2 numaralı bölümün en sağında bulunan değiştir seçeneğine tıklayınız. Karşınıza gelen Zyxel VMG3625-T50B vdsl ayarları ekranında sırası ile kırmızı ile işaretlediğimiz alanları dolduralım. Kapsülleme PPPOE seçiniz. Vlan durumunu aktif ediniz. 802.1p:0 802.1q :35 seçiniz. MTU değerini:1492 olarak değiştiriniz. PPP bilgisi bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Diğer tüm ayarların aynı olduğundan emin olmanızın ardından uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Zyxel VMG3625-T50B ADSL AYARLARI NASIL YAPILIR?

Kullandığınız tarife adsl ise yukarıdaki ekranda 1 numaralı bölümün en sağında bulunan değiştir seçeneğine tıklayınız.Karşınıza gelen Zyxel VMG3625-T50B adsl ayarları ekranında sırası ile kırmızı ile işaretlediğimiz alanları dolduralım.

Genel bölümünde Kapsülleme PPPOE seçiniz. Atm PVC Konfigrasyonu bölümünde Vpı:8 Vcı:35 Kapsülleme:LLC/Snap-Bridging seçiniz.MTU:1492 seçiniz. PPP bilgisi bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Diğer tüm ayarların aynı olduğundan emin olmanızın ardından uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Zyxel VMG3625-T50B adsl ayarları ve Zyxel VMG3625-T50B vdsl ayarlarını tamamladınız. Şimdide modemin Zyxel VMG3625-T50B kablosuz ayarları nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Zyxel VMG3625-T50B Kablosuz Modem Ayarları Nasıl Yapılır?

Ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgi menüsüne tıklayınız. Sola doğru açılan ekranda Ağ Ayarı-Kablosuz menülerine tıklayınız.

Açılan ekranda ayarlarını yapmak istediğiniz wifi frekansına göre seçim yapınız. 2.4Ghz yada 5Ghz olmak üzere iki seçenekte de aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Kablosuz ayarlar ekranında kablosuz seçeneğini aktif ediniz. Kanal bölümünde kablosuz ağ durumunuza göre bir kanal frekansı belirleyebilirsiniz. Burada seçeceğiniz kanal frekansı ile kablosuz ağınızın kapsama alanını genişletebilirsiniz.

KABLOSUZ KANAL FREKANSLARI VE TERCİH ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim giriniz ve sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Güvenlik modu bölümünde Wpa2-PSK seçiniz. Kendiniz bir kablosuz ağ şifresi belirlemek istiyor iseniz “Otomatikman şifre oluştur” seçeneği üzerindeki tik işaretiniz kaldırınız. Şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan bir şifre belirleyiniz. Son olarak ayarların kaydedilmesi için uygula butonuna basınız.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM AYARLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

1 Yorum


Comments are closed.