DSMART AKILLI KUMANDA AYARLARI NASIL YAPILIR?, DSMART AKILLI KUMANDAYI FABRİKA AYARLARINA ALMA, DSMART AKILLI KUMANDA TV EŞLEŞTİRME, DSMART TV KODU GİRME

D-Smart akıllı kumandanızı tüm D-Smart HD ve HD PVR uydu alıcılarında herhangi bir ayar gerektirmeden kullanabilirsiniz.Akıllı kumandanızın kurulumu son derece basittir. İşlemleri aşağıdaki sıralama ile yaptığınızda akıllı kumandanız otomatik olarak ayarlanmış olacaktır…

Dsmart Akıllı Kumanda Tuş Takımı Ve Özelliklerine Buradan Ulaşabilirsiniz

KURULUM:
D-Smart akıllı kumandanızın televizyonunuz için ayarlanması :

Manuel Tv Kodu Girerek;

1-Dsmart akıllı kumandanız da ki TV tuşuna basıp kumandanızı televizyon moduna alınız.

2-Dsmart akıllı kumnadanız da ki tuşlardan POWER ve MUTE tuşlarına aynı anda Dsmart akıllı kumandanız da ki TV LED ışığı sabit yanana kadar basılı tutunuz.

3-Televizyon kod listesinden size uygun olan televizyon marka ve modelini bulup, o modele ait kodu kumandanız da ki numerik tuşlar aracılığı ile tuşlayınız.

*Kod doğru girildiyse, D-Smart akıllı kumandanızda yanan TV LED ışığı sönecektir.

*Kod yanlış girildiyse, D-Smart akıllı kumandanızda yanan TV LED ışığı LED 3 saniye daha yanıp sönecektir.

4-Dsmart akıllı kumandanız TV modundayken Mesaj(zarf) tuşuna basınız. Harici kaynak listesi çıkacaktır. Dsmart uydu alıcınız televizyona hangi seçenek ile bağlandıysa (Hdmı1/Hdmı2/Scart)  Mesaj(zarf) tuşuna basarak o seçeneğin üzerine gelip ok tuşuna basınız.

DSMART AKILLI TV KUMANDA KOD LİSTESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Önemli Not:

Eğer televizyonunuz D-Smart akıllı kumandanıza tepki vermiyorsa yukarıdaki işlemleri televizyonunuzun markası için listelenen diğer tüm kodları kullanarak tekrarlayınız.

Eğer D-Smart akıllı kumandanız televizyonunuzu kumanda ederken her fonksiyonu olması gibi yerine getirmiyorsa televizyon kod listesinden televizyonunuzun marka/modeli için listelenen diğer kodları deneyiniz.

Otomatik TV Kodu ile Arama Yaparak;

1-Dsmart akıllı kumandanızdaki TV tuşuna basıp kumandanızı televizyon moduna alınız.

2-Dsmart akıllı kumandanızdaki tuşlardan POWER ve Mute tuşlarına aynı anda Dsmart akıllı kumandanız da ki TvLED ışığı sabit yanana kadar basılı tutunuz.

DSMART İNTERNET D-LiNK DSL-6740U MODEM AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

3-Dsmart akıllı kumandanızı televizyona doğru tutunuz ve kanal yukarı tuşuna ard arda 2 kez basınız.Dsmart akıllı kumanda televizyonun marka/modeline göre uygun kodu tek tek aramaya başlayacaktır ve gönderilen her kodda Dsmart akıllı kumanda da bulunan TV LED ışığı yanıp sönecektir. (Her kod 3 sn de bir gönderilecektir.)

4-Dsmart akıllı kumanda doğru kodu bulup, televizyonu tanıdığında, televizyon moduna geçip kanal değiştirecektir.Bu esnada ok tuşuna basınız ve kodu kaydediniz.

5-Dsmart akıllı kumandanız da yanan TV LED ışığı sönecektir.

6-Dsmart akıllı kumandanız televizyon (TV) modundayken Mesaj(zarf) tuşuna basınız.Harici kaynak listesi çıkacaktır.Dsmart uydu alıcınız televizyona hangi seçenek ile bağlandı ise (Hdmı1/Hdmı2/Scart)  Mesaj(zarf) tuşuna basarak o seçeneğin üzerine gelip ok tuşuna basınız.

DSMART AKILLI TV KUMANDA KOD LİSTESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu adımlar sonunda Dsmart akıllı kumanda ile televizyonunu ve dsmart uydu alıcınızı birlikte kontrol edebilirsiniz. Hatırlatma:Eğer bu kodu kaydetme süresini kaçırırsanız, Dsmart akıllı kumanda kod göndermeye devam edecektir. Dsmart akıllı kumandadan Kanal -Aşağı tuşuna basarak işlemi geriye alıp, geride kalmış televizyon ile uyumlu kodu tekrar yakalayabilirsiniz

Not:

Yukarıda anlatılan adımlardan 2. adımda Kanal-yukarı tuşuna tekrarlayarak basılırsa, bir
nevi manuel kod arama yapılabilir.

Yukarıda anlatılan adımlardan 2. adımda Kanal-yukarı tuşuna 1 kez basmanız durumunda, arama daha hızlı olacak, her kod 1 saniyede bir gönderilecektir fakat bu seferde, kod bulunduğunda kaydedilme süresi oldukça kısa olacaktır.

TÜRKSAT 4A 2020- ÜZERİNDE YENİ EKLENEN HD VE 4K YAYINLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DSMART AKILLI KUMANDAYI FABRİKA AYARLARINA ALMA:
D-Smart akıllı kumandanızın hangi modda olduğunun önemi olmadan (TV veya D-Smart modu) aşağıdaki adımlar ile fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

1. D-Smart akıllı kumandanızdaki tuşlardan POWER ve MUTE tuşlarına aynı anda D-Smart akıllı kumandanızdaki
TV LED ışığı sabit yanana kadar basılı tutunuz.

2. D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sabit yandıktan sonra D-Smart akıllı kumandanızın numerik tuşlarından 8899 sayısını tuşlayınız. İşlem doğru gerçekleştirildiyse D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sönecektir. Bu işlemden sonra kumandanız fabrika ayarlarına geri dönecektir. Eğer hatalı bir kod girildiyse D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı 3 saniye boyunca yanıp
sönecektir.

DETAYLI VE UYGULAMALI KURULUM İŞLEMLERİNE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ