DSMART AKILLI KUMANDA VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR? DSMART AKILLI KUMANDA TUŞ TAKIMI, DSMART KUMANDA ÖZELLİKLERİ

Türksat uydularında yapılan geliştirmeler ve televizyonculuk alanındaki dijitalleşme ile birlikte yayın platformları da bir çok yeniliği hayatımıza sunmaya devam ediyor. Günlük hayatta yoğun iş temposunun verdiği stres, televizyon başında geçirilen zamanın artması ile birlikte de konfor ihtiyacı da beraberinde gelmiştir.

Televizyon platformları da kullanıcıların bu ihtiyaçlarını en kolay yoldan erişilebilir hale getirmek için çok sayıda yenilik yapmaya davam etmektedir. Bunlardan başında elimizdeki akıllı tv kumandaları gelmektedir. Tv kumandalarına kazandırılan akıllı özellikler ile birlikte oturduğumuz yerden dijital dünyanın kapılarını sonuna kadar gözlemleyebiliyoruz. Bugünkü yazımızda Dsmart akıllı kumanda tuş kombinasyonu ve özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

DSMART AKILLI KUMANDA KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

1.Kumandanın TV ve D-Smart modu geçişini sağlar.

2. D-Smart tarafından gönderilen B-Mailleri görüntüler.Kumandanız D-Smart modundayken gelen mesajlar sayfasına geçişinizi sağlar. Kumandanız televizyon modundayken A/V giriş kaynağına geçişinizi sağlar.(Örneğin: Scart,kompozit,HDMI1)

3. D-Smart Menü Ana sayfasına geçiş yapar. TV modunda eğer televizyonunuzun desteği varsa TV menüsüne geçiş yapar.

4. Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak D-Smart uydu alıcınızın veya televizyonunuzun ses seviyesini ayarlar.

5. D-Smart program rehberi sayfasına geçiş yapar. TV modunda televizyonunuzun modeline göre değişik fonksiyonlar üstlenir.

6. D-Smart GO’ya giriş.

7. Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak D-Smart uydu alıcınızda veya televizyonunuzda menü sayfaları içinde gezinmenizi sağlar. 8. Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak D-Smart uydu alıcınız da bir önceki ekrana veya bir önceki izlenen kanala, televizyonunuzda eğer destekleniyorsa bir önceki kanala geçiş yapar

9. Geri alma özelliği.

10. Bir kez basıldığında kayıt edilmiş programlar listesine geçiş yapar. İkinci kez basıldığında seçilmiş olan kaydedilmiş programı oynatır.

11. Durdurma Özelliği.

12. Farklı menülerde farklı işlevleri olan tuşlar.

13. Nümerik Tuşlar.

14. Arama özelliğini başlatır.

15. Favori Kanalları gösterir. TV modunda televizyonunuzun modeline göre değişik fonksiyonlar üstlenir.

16. Duraklatma Özelliği.

17. İzlemekte olduğunuz programı kaydetme veya seçmiş olduğunuz programı kaydedilecekler listesine atmanızı sağlar.

18. İleri alma özelliği.

19. D-Smart uydu alıcınızda menü içinde hangi sayfa olursanız olun Video ekranına geçiş yapar.

20. Kanal listesini getirir ya da menü içinde seçil olan öğeyi onaylamanızı sağlar.

21. İzlediğiniz kanala ait program bilgilerini görüntüler.

22. Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak D-Smart uydu alıcınızı veya televizyonunuzu Sessiz konuma geçirir veya bir önceki ses seviyesine alır.

23. Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak D-Smart uydu alıcınızda veya televizyonunuzda kanal değiştirmenizi sağlar.

24. Disk içerisindeki kayıtlarınıza ulaşmanızı sağlar.

25. Çalışma ve bekleme modları arası geçiş yapar.Kumandanızın bulunduğu moda bağlı olarak Dsmart veya televizyonunuzu bekleme konumuna geçirir veya bekleme konumundan çıkarır.

Not: Tuş fonksiyonları D-Smart tarafından değiştirilebilir. Hakları saklıdır.

DSMART AKILLI KUMANDA KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

EK ÖZELLİKLER:

D-Smart akıllı kumanda televizyon(TV) modunda iken Power tuşu:

D-Smart akıllı kumandanız televizyon(TV) modunda iken kumandanızdaki POWER tuşuna basmanız durumunda sadece televizyonu açma/kapama işlemini gerçekleştirir.

D-Smart akıllı kumanda D-Smart (D) modunda iken Power tuşu:

D-Smart akıllı kumandanız D-Smart (D) modunda iken POWER tuşuna 1,5 saniyeden az basılı tutmanız durumunda sadece D-Smart uydu alıcısını açma/kapama işlemini gerçekleştirir.

D-Smart uydu alıcınızı ve televizyonunuzu aynı anda açma/kapama için;

D-Smart uydu alıcınızı ve televizyonunuzu aynı anda açmak veya kapatmak için kumandanızdaki POWER tuşuna 1,5 saniye basılı tutunuz. Önce TV tuşunun kırmızı , daha sonra D-Smart tuşunun kırmızı renkte yanıp sönmesini bekleyiniz.

DSMART AKILLI TV KUMANDA KOD LİSTESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

D-Smart akıllı kumanda ile sadece televizyonun ses seviyesini sabitlemek için:

Önce D-Smart uydu alıcınızın sesini sabit bir seviyeye ayarlayınız.
1. D-Smart akıllı kumandanızı TV tuşuna basarak televizyon(TV) moduna alınız.
2. D-Smart akıllı kumandanızdaki tuşlardan POWER ve MUTE tuşlarına aynı anda D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sabit yanana kadar basılı tutunuz.
3. D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sabit yandıktan sonra D-Smart akıllı kumandanızın numerik tuşlarından 8100 sayısını tuşlayınız. İşlem doğru gerçekleştirildiyse D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sönecektir. Eğer hatalı bir kod girildiyse D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı 3 saniye boyunca yanıp sönecektir. Bu işleminizi gerçekleştirdikten sonra D-Smart akıllı kumandanız ile hangi modda olursa olsun sadece televizyonunuzun ses seviyesini kontrol edebileceksiniz. D-Smart uydu alıcınızın ses seviyesi belirlediğiniz seviyede sabit kalacaktır.
Not: Bu işlemi iptal etmek için yukarıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

D-Smart akıllı kumanda ile televizyon(TV) modundan D-Smart (D) moduna otomatik mod geçişi:
D-Smart akıllı kumandanız televizyon(TV) modunda iken yaklaşık 30 saniye işlem yapılmaz ise, otomatik olarak D Smart moduna geçecektir.
D-Smart akıllı kumandanızın hangi modda olduğunun önemi olmadan (televizyon veya D-Smart modu) aşağıdaki adımlar ile otomatik mod geçişini iptal edebilirsiniz.
1. D-Smart akıllı kumandanızdaki tuşlardan POWER ve MUTE tuşlarına aynı anda D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sabit yanana kadar basılı tutunuz.
2. D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sabit yandıktan sonra D-Smart akıllı kumandanızın numerik tuşlarından 8200 sayısını tuşlayınız. İşleminizi doğru gerçekleştirdiyseniz D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı sönecektir. Eğer hatalı bir kod girildiyse D-Smart akıllı kumandanızdaki TV LED ışığı 3 saniye boyunca yanıp sönecektir.
Not: Televizyon(TV) modundan D-Smart (D) moduna otomatik mod geçişi D-Smart akıllı
kumandanın temel özelliği olup otomatik mod geçişini iptal etmeniz durumunda bu özelliği tekrar
kullanabilmeniz

DSMART AKILLI KUMANDA KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ