Türksat 42E üzerinde digital platformların gelişmesi ile birlikte digital yayıncılıkta da olumlu yönde gelişmeler yaşanmaktadır. Türksat 4A üzerindeki HD kalitesindeki yayınların hatta 4K kalitesindeki yayınların artması ile birlikte televizyon izleme alışkanlıklarımız giderek değişmektedir. Türksat uydusu üzerinde her gün yeni bir kanal daha hayatımıza girmeye, izlediğimiz yayınlar çeşitlenmeye devam etmektedir.

TÜRKSAT GÜNCEL TEK KANAL FREKANSLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yayın sisteminin tüm hanelere ücretsiz olarak aktarılması için Türksat uyduları kullanılmaktadır. Türksat uydusu üzerinde hizmet kalitesinin artırılması için belirli dönemlerde güncellemeler, geliştirmeler yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) dir. Tkgs uyumlu uydu alıcılarında yenilenen kanalar otomatik olarak güncellenmektedir. Fakat Tkgs uyumlu olmayan uydu alıcılarında türksat kanal güncelleme işlemi manuel olarak yapılması gerekmektedir. Uydu alıcınızda Tkgs sistemi yok ise manuel kanal arama yaparak yenilenen Türksat kanal listesini otomatik olarak uydu alıcı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

NEXT YE-7500 CI-FTA UYDU KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kanal tarama işlemlerine geçmeden önce Türksat Çanak Anten ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat Otomatik uydu tarama frekansı tarama işlemi için sırası ile; Uydu kumandası üzerinden uydu alıcısının “Kurulum”veya “Ayarlar” menüsüne gidiniz. Buradan “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini; Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V ( Vertical-Dikey )  SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H (Horizantal-Yatay) SR:30000 manuel olarak girerek,  “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçiniz. Bu alanı açık seçmediğinizde güncel frekanslar bulunmayacaktır. Son olarak ok tuşuna basarak kanalları aratmaya başlayınız. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir. İsterseniz de kanal frekanslarını tek tek girerek sadece aramak istediğiniz kanalı taratabilirsiniz.

NEXT MİNİX HD BLACK 2+PLUS KANAL ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türkiye ve Batı kapsama alanı için;

12380 V ( Vertical-Dikey )  SR:27500

Türkiye ve Doğu kapsama alanı için;

12423 H (Horizantal-Yatay) SR:30000 

Diğer Tüm Türksat Kanallarına Ait Frekans Bilgisine Buradan Ulaşabilirsiniz