AİRTİES SR140 GSHDSL MODEM KURULUMU

Airties SR140 GSHDSL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? Airties SR140 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? SHDSL MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? AİRTİES SR140 SHDSL MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Router ve Ethernet switch özelliklerini birleştirerek SHDSL geniş bant (broadband) bağlantısı üzerinden internet’e erişim için hızlı ve leased line’a göre çok daha hesaplı ve kolay, özellikle şirketler ve kurumlar için ideal bir çözüm sunar. SHDSL’in eşit hızda (simetrik 2.3Mbps) indirme (download) ve gönderme (upload) özelliği, Voice over IP, Video over IP, video konferans gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalar için idealdir. “SHDSL kolay kurulum” ve DHCP sunucu gibi özellikleriyle tüm kullanıcıların kolaylıkla ve çok kısa sürede Internet bağlantısı ve yerel ağ kurmalarını sağlar. AirTies SR-140’ın desteklediği IPSec VPN tünelleri ile Internet üzerinde size özel bir Sanal Özel Ağ kanalıyla tüm şubelerinizi güvenli şekilde bağlayarak, Geniş Alan Ağı’nızı (WAN) oluşturabilir, e-mail, ticari programlar ve diğer şirket kaynaklarının ortak kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Airties SR140 modemi “GSHDSL” ve “NOKTADAN NOKTAYA” devreler için kullanılmaktadır. Modem özelliklerini tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem ara yüzüne giriş yapıyoruz. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına “admin”,”admin” yazıyoruz ve giriş butonuna basıyoruz. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Web arayüzü ekranında, ekranın sol bölümünde bulunan Ayarlar-Wan-ISP sekmelerine tıklıyoruz. Açılan bölümde “Düzenle” bölümüne tıklıyoruz.

Modem ilk kurulacak ise ya da modem fabrika ayalarına çevrilmiş ise “PPPOE WAN link” görülmüyor ise “Değiştir” seçeneğinden “PPPOE Routed” seçeneği seçilerek ileri butonuna basılır.

Açılan sayfamızda yapılan ayarlar “Türk Telekom Adsl ayarları” ayarlarında yapıldığı gibi yapılmaktadır. Vpı:8 Vcı:35 seçilir. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. En altta bulunan kaydet butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

Yaptığımız ayarların modemin Flaşına kaydedilmesi için aşağıdaki “wan bağlantısı” ekranında yeniden başlat butonuna basıyoruz. Bu işlemi atladığımız taktirde ayarlarımız modem ara yüzüne kaydedilememiş olacaktır.

Kaydet yeniden başlat işlemimiz bittikten sonra uygula butonuna basarak ilk ayarlarımızı tamamlıyoruz.

Tamam butonuna basıyoruz.

Türk Telekom alt yapı ayarları yapıldıktan sonra yine ekranın sol bölümünde bulunan “Ayarlar-wan-shdsl” sekmesine tıklıyoruz. Aşağıdaki şekilde ayarlarımızı tamamlıyoruz. Uygula butona basıyoruz. Sonrasında en alt bölümde yer alan yeniden başlat a basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

AİRTİES SR140 NOKTADAN NOKTAYA MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

AİRTİES SR140 GSHDSL MODEM KURULUMU” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: