HUAWEİ HG521 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG521 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? HUAWEİ HG521 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

HUAWEİ ECHOLİFE HG521 ADSL/ADSL2+ teknolojisini destekleyen, bir port Ethernet ve kablosuz ara yüzüne sahip bir modemdir. 24 mbite kadar adsl bağlantısında kullanılabilir. Mode tek portlu bir modem olduğu için cihaza kablo ile birden fazla bilgisayar veya IP set-top box bağlamak isterseniz switch kullanmanız gerekmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebilirsiniz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzümüze giriş yapıyoruz.Açılan şifre ekranımızda kullanıcı adı admin şifre olarak ttnet yazarak giriş yapıyoruz. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan şifre değişiklik ekranımızda modemimizin arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geçiniz butonuna basarak aynı şifreleri kullanabilirsiniz.

Açılan ana sayfada yer alan kolay kurulum ekranımızda bağlantı tipi olarak PPPOE seçiyoruz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Eğer ttnet kullanıypr iseniz seçenekler arasında @ttnet seçiniz. Eğer farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz.@diğer seçeneğini seçerek aşağıdaki domain adreslerinden birini yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADRESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablosuz bölümünde kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğimiz modem adımızı belirliyoruz. Kablosuz şifre ekranında en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Uygula butonuna basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

HUAWEİ ECHOLİFE HG521 MODEMİNİZİN ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ