AiRTiES AiR 4400 KABLOSUZ AĞ GENİŞLETİCİ KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES KABLOSUZ ACCESS POİNT BAĞLANTISI NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 4400 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Airties air4400 kablosuz ağ genişletici ürünü ile mevcut kablosuz ağ sinyalinizi güçlendirerek kablosuz ağ sinyalinizi uzak mesafelere kablosuz olarak kolayca taşıyabilmeniz mümkündür.

Cihaz üzerinde bulunan WPS tuşu ile modeminiz üzerinde bulunan WPS tuşlarını eşleştirerek bağlantı sağlayabileceğiniz gibi air4400 cihazınızın arayüzüne giriş yaparak da ayarlamanız mümkündür.

Air4400 üzerinde yer alan 1 adet ethernet portu ile akıllı televizyonlar, oyun konsolları, setup box’lar ve masaüstü bilgisayarları ethernet üzerinden bağlayabilirsiniz. Airties Air4400 cihaz özelliklerini genel hatları ile kısaca tanıdık. Kurulum adımlarına geçebiliriz.

Cihaz kurulumunu yukarıda belirttiğimiz gibi 2 şekilde yapabilirsiniz.

1.WPS İLE BAĞLANTI

Bu yöntemde eğer modeminizin üzerinde  WPS butonu bulunuyor ise öncelikle modem üzerinde bulunan wps butonuna basınız. Ardından air4400 üzerinde yer alan wps butonuna basınız. İki cihaz üzerinde de wps ışıkları yanıp sönecektir. Modem ve ağ genişletici cihaz eşleştiğinde wps ışıkları sabit olarak yanacaktır. Bu aşamadan sonra ağ genişletici cihazınızı kablosuz ağ sinyalinizin çektiği herhangi bir noktaya konumlandırarak kablosuz ağ sinyalinizi daha uzak noktalara yayabilirsiniz.

WPS BAĞLANTISI İLE İLİGLİ DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2.ETHERNET İLE BAĞLANTI Bu yöntem ise modem üzerinde wps butonu olmaması durumunda yapılmaktadır. Modem üzerinde wps butonu olmadığı durumlarda air4400 kablosuz ağ genişletici cihaz bir ethernet kablosu yardımı ile bilgisayara bağlanarak arayüz ayarları yapılmaktadır. Bu işlemler nasıl yapılır sırası ile incelemeye çalışalım.

Öncelikle Airties air4400 cihazının enerji adaptörünü takınız.

Cihaz üzerinde bulunan power ışığı ilk anda turuncu renkte yanacaktır. Bir süre bekledikten sonra,cihaz hazır olduğunda beyaz olarak yanmaya başlayacaktır.

Cihaz arkasında bulunan ethernet portu ile bilgisayarınız arasında bir bağlantı oluşturunuz.

web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.254 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre yazmadan boş geçerek tamam butonuna basınız.

Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Hızlı Kurulum sekmesine tıklayınız. Bu işlemden sonra ağ genişletici cihazınız çevrenizde yer alan kablosuz ağları taramaya başlayacaktır.

Tarama işlemi bittiğinde etrafınızda herhangi bir ağ bulunamaz ise aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu durumda cihazınızı modeminize yakın bir yere götürerek Yeniden Tara butonuna basınız.

Tarama sonucunda kablosuz ağlar bulunduğunda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda İLERİ butonuna basınız.

Bu ekranda etrafınızda kablosuz ağlar listelenecektir. Bu ağlar içerisinde şifresini bildiğiniz hangi ağın sinyalini genişletmek istiyor iseniz o ağ üzerine tıklayınız.

Aşağıdaki örnekte kablosuz ağlarımızı tarattığımızda çevremizde x,y,z,t ağlarını gördük. bu ağlar içerinde x ağı bizim ağımız olduğu için üzerine tıkladık. Kablosuz ağ şifresini girerek BAĞLAN butonuna bastık. Sizde aynı işlemi kendi ağınız için yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bağlan butonuna bastığımızda aşağıdaki şekilde modeminize bağlantı oluşturulacaktır.

Gerekli bağlantı tamamlandığında modem kablosuz ağınız ile airties air4400 kablosuz ağ genişletici cihazınız eşleşecektir ve aynı ağ adına sahip yeni bir ağ bağlantı noktası oluşacaktır. Bağlantınız tamamlandığında aşağıdaki gibi ekran gelecektir.

Tebrikler airties air 4400 kablosuz ağ cihazınız ile modem kablosuz ağınız eşleşti. Kablosuz ağ genişletici cihazınızı kablosuz sinyalinizin çektiği en son noktaya koyarak kablosuz ağ sinyalinizin uzak noktalara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

AiRTiES KABLOSUZ AiRTOUCH KURULUMU NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DAHA DETAYLI BİLGİYE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.