KRN-DS224WSU MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? KRN-DS224WSU ADSL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? KRN-DS224WSU VDSL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? KRN-DS224WSU MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? KRN-DS224WSU MODEM ŞİFRESİ NEDİR? KRN-DS224WSU KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

KRN-DS224WSU Modem kurulumuna geçmeden önce KRN-DS224WSU modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru olarak yapılması gerekmektedir. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde DSL ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında; KRN-DS224WSU Kullanıcı adı:admin KRN-DS224WSU Şifre:admin yazarak giriş butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda yapacağımız ayarlarda çakışma olmaması için ilk olarak mevcut wan tablosunu silmemiz gerekmektedir. Ana sayfa üzerinde Kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırınız. En alt bölümde yer alan Wan arayüz tablosu seçeneklerini, en sağda bulunan çöp kutusu butonuna basarak siliniz.

Silme işleminizin ardından yine en üst bölümde yer alan Sihirbaz menüsüne tıklayanız. Açılan ekranda Wan Bağlantısı Ayarı menüsü gelecektir. Bu ekranda Channel Type bölümünde kullandığınız dsl alt yapısına göre seçim yapmanız gerekmektedir.

Hattınız ADSL ise ATM

Hattınız VDSL ise PTM

Seçmeniz gerekmektedir. İki alt yapı için kurulum adımları ayrı ayrı aşağıdaki gibi olacaktır.

KRN-DS224WSU ADSL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

Eğer hattınız adsl ise Channel Type bölümüne ATM seçiniz. Vpı:8 Vcı:35 Encapsulation LLC/SNAP seçiniz. Bağlantı Modu olarak PPPOE seçiniz. PPP Ayarları bölümünde Kullanıcı adı ve şifre alanlarına servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki işlemlerin ardından en alt bölümde yer alan Bir Sonraki yazan butona basınız.

KRN-DS224WSU VDSL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

Eğer hattınız VDSL ise Channel Type bölümüne PTM seçiniz. Bağlantı modu PPPOE seçiniz.802.1q etkinleştir seçeneğini işaretleyiniz. VLAN ID:35 seçiniz.PPP Ayarları bölümünde Kullanıcı adı ve şifre alanlarına servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki işlemlerin ardından en alt bölümde yer alan Bir Sonraki yazan butona basınız

KRN-DS224WSU KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki işlemlerde modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra KRN-DS224WSU modemin kablosuz ayarlarını yapmaya geldi. Açılan sayfada WLAN Etkinleştirin seçeneğini işaretleyiniz. SSID bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Şifreleme olarak WPA2/AES seçiniz. WPA Kimlik Kanıtlama Modu olarak Kişisel (Önceden Paylaşılmış Anahtar) seçeneğini işaretleyiniz. Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde kablosuz ağ şifresi giriniz. Bir sonraki butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda yapmış olduğunuz değişiklikleri gösteren özet bir tablo gelecektir. Kontrol işleminizin ardından Değişiklikleri uygula butonuna basınız.

Son işlem olarak yeniden en üst bölümde yer alan Kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan sayfada sol tarafta buluna WLAN-MBSSID sekmelerine tıklayınız. Açılan sayfada VAP0,VAP1,VAP2 ve VAP3 seçeneklerini devre dışı bırak olarak seçiniz. Değişiklikleri uygu butonuna basınız.

Geri sayım işleminin bitmesini bekleyiniz.

Tebrikler KRN-DS224WSU modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını, KRN-DS224WSU adsl modem kurulumunu ve KRN-DS224WSU vdsl modem kurum adımlarını tamamladınız. KRN-DS224WSU Web arayüz sayfalarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.