ZTE ZXHN H168A kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır? ZTE ZXHN H168A wifi şifre değiştirme nasıl yapılır? ZTE ZXHN H168A şifre değiştirme nasıl yapılır? ZTE ZXHN H168A kablosuz adı değiştirme, zte zxhn h168a kablosuz şifre değiştirme, Zte ZXHN H168A Modem Kablosuz Şifre Değiştirme, zte modem şifre değiştirme, zte kablosuz şifre değiştirme, zte wifi şifre değiştirme, wifi şifre değiştirme, kablosuz şifre değiştirme, ZTE ZXHN H168A kablosuz ayarları, ZTE ZXHN H168A kablosuz modem ayarları, ZTE ZXHN H168A kablosuz ayarlar, ZTE ZXHN H168A kablosuz şifresi nedir, ZTE ZXHN H168A 5ghz ayarları

ZTE ZXHN H168A modemler 2.4Ghz ve 5Ghz wifi frekans özellikli modemlerdir. Modeminizi isterseniz 2.4Ghz olarak isterseniz 5Ghz olarak isterseniz de eşzamanlı olarak kullanabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda ZTE ZXHN H168A modem özellikleri hakkına bilgi vermiştik. İsterseniz aşağıdaki linkten modem özelliklerine ulaşabilirsiniz.

ZTE ZXHN H168A MODEM ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bugünkü yazımızda ZTE ZXHN H168A modemin kablosuz ayarları konusunda bilgi veriyor olacağız. Modem kablosuz ayarları ya da şifre değiştirme adımları sırasında kablosuz bağlantınız kesilip yeniden geleceği için bu işlemleri varsa bir bilgisayar üzerinden kablolu olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında eğer daha önce kurulum sırasında değiştirmediyseniz kullanıcı adı:admin şifre:turktelekom yazarak oturum aç butonuna basınız. Eğer şifrenizi kabul etmiyor ise şifre daha önce değiştirilmiş anlamına gelir.

ZTE ZXHN H168A modeminizin kablosuz şifresini unuttuğunuzda eğer modem arayüz şifresini bilmiyor iseniz ZTE ZXHN H168A modemi resetlemeniz gerekmektedir. Modemi resetlediğinizde modem fabrika ayarlarına döneceği için tüm ayarlar yeniden yapılmalıdır. Aşağıdaki linkten modem kurulum adımlarına ulaşabilirsiniz.

ZTE ZXHN H168A MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZTE ZXHN H168A Giriş şifre adımını geçtiğinizde karşınıza yeni şifre ekranı gelecektir. İsterseniz bu ekranda modem arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. Ya da değiştirmeden Geç butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında KOLAY MENÜ-KABLOSUZ seçeneklerine tıklayınız. Açılan ekranda WLAN SSID KONFİGRASYONU bölümünde 2.4Ghz ve 5Ghz wifi frekanslarını aktif ya da pasif edebilirsiniz. Aktif olması için iki seçeneği de açık durumuna getiriniz. 2.4 ghz bağlantıda geniş bir kapsama alanında bağlantı sağlanacaktır. 5Ghz bağlantıda daha dar bir alanda yüksek hızlarda veri alış verişi yapılacaktır.

5GHZ 802.11ac WİFİ STANDARDI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

SSID Adı bölümlerinde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı giriniz. WPA Passphrase bölümünde kablosuz ağınız için bir şifre belirleyiniz. ZTE ZXHN H168A kablosuz şifreniz en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde seçilmelidir. Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

ZTE ZXHN H168A kablosuz ayarlarınızı isterseniz gelişmiş kurulum adımları ile daha ayrıntılı olarak ta yapabilirsiniz. ZTE ZXHN H168A modem arayüz ekranında YEREL AĞ-WLAN menülerine tıklayınız. Açılan ekranda WLAN Açma/Kapama Konfigürasyonu bölümünde isterseniz kablosuz ağınızı açıp kapatabilirsiniz.

WLAN Global Konfigürasyonu bölümünde 2.4Ghz ve 5Ghz wifi frekansları için ayrı ayrı kanal modu değişikliği yapabilirsiniz. Kanal modu değişikliği ile wifi frekansının kapsama alanını değiştirebilirsiniz.

Wi-Fi FREKANSLARI VE KANAL MODU HIZ İLİŞKİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

WLAN SSID Konfigürasyonu bölümünde Aşağıdaki gibi kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Maximum istemci bölümünde kablosuz ağınızı kullanmasını istediğiniz sayıyı girebilirsiniz. Bu alanda yazacağınız değer ile 1-32 arasında kablosuz kullanıcı seçebilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK ZTE ZXHN H168A KABLOSUZ AYARLARI VE ŞİFRE DEĞİŞTİRME ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ