AiRTiES RT-204 MODEM KURULUMU

AiRTiES RT-204 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES RT-204v3KN  MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES RT-204 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

RT-204 ile dilediğiniz her yerde ADSL hattınız üzerinden Internet’e erişebilir, hızlı ve güvenli kablosuz yerel ağınızı kurabilirsiniz. RT-204 ile ADSL2+ teknolojisi sayesinde 24Mbps /4Mbps’e varan hızlarda Internet erişimi sağlarsınız.

AirTies Mesh Teknolojisi çok katlı ya da betonarme yapılarda ve geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve sınırlı kapsama alanı sorunlarına çözüm sağlar. Kapsama alanını genişletmek için AirTies RT-204 ve RT-204’e Mesh protokolü ile bağlanan AirTies kablosuz erişim noktası cihazları kullanmak yeterlidir. Mesh Teknolojisi sayesinde uzun mesafelere ya da beton duvar gibi engellere bağlı olarak yaşanan sinyal zayıflaması önlenir. Ayrıca kablosuz kapsama alanı dilediğiniz kadar genişletilebilir. RT-204’ün desteklediği kablosuz güvenlik standartları (WPA2, WPA , WEP, 802.1x) ve gelişmiş Anti-DoS SPI firewall sayesinde data güvenliğinizi sağladığınız gibi, yerel ağınızdaki bilgisayarların Internet erişimini IP ve MAC adresi bazında kısıtlayabilirsiniz.

Modem Özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna başlamadan önce modem ve bilgisayar bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yaptıysanız kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre yazmadan boş geçiniz ve tamam butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Boş geçmenizi rağmen sayfa ilerlemiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan İNTERNET-İNTERNET AYARLARI menülerine tıklayınız. Açılan ekranda Düzenle butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda protokol olarak PPPOE , VPı:8, Vcı:35 ,Encapsulation:LLC seçiniz. Adsl Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Bazı RT-204 modeller servis sağlayıcıların düzenlediği kampanya kapsamında ücretsiz olarak verildiği için kullanıcı adının sonunda domain adı @ttnet, @vodafone gibi standart olarak gelmektedir. Arayüz ekranındaki domain adından farklı bir servis sağlayıcı ile çalışıyor iseniz “ok” ile gösterdiğimiz bölüme tıklayarak modemi farklı servis sağlayıcısında da kullanabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerin ardından kaydet butonuna basınız.

AiRTiES RT-204 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki işlemlerde modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-KABLOSUZ AĞ AYARLARI menülerine tıklayınız. Açılan ekranda kanal bölümünde wifi sinyalinizin kalitesi ve uzak mesafe ayarları için bir kanal modu seçiniz.

Wifi Kanal Modu Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Kanal modu ayarlarınızın ardından kablosuz ağ adı (SSID) bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Güvenlik bölümünde WPA/WPA2 seçiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: