AiRTiES AiR 5453 MODEM KURULUMU

AiRTiES AiR 5453 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5453 MODEM ÖZELLİKLERİ NEDİR? AiRTiES AiR 5453 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Airties Air 5453 300Mbps Kablosuz ADSL2+ 4-Portlu 1USB-Portlu Modem.ADSL2+ Modem, 300Mbps, 802.11n kablosuz erişim noktası, Firewall, 4 10/100Mbps Ethernet portu, 1 USB portu bir kutunun içindedir. AirTies kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanarak kablosuz kapsama alanını genişletebilirsiniz. Kablosuz güvenlik ayarları için cihazın üzerinde bulunan WPS tuşuna basmak yeterlidir. USB diskinizde depolanmış herhangi bir içeriği (fotoğraf, müzik ya da film) akıllı televizyonlara, akıllı telefonlara, tabletlere veya bilgisayarlarınıza kesintisiz olarak aktarabilirsiniz. IP QoS, VLAN (802.1Q), PVC-Port haritalama ve IGMP özellikleri sayesinde herhangi bir IPTV alıcısına kesintisiz olarak HD video iletebilirsiniz.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arasında yer alan bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacaktır.

Modem ve bilgisayar arası bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandır iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satıra 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı şifre ekranında Boş geçerek tamam butonuna basınız. Boş geçmenize rağmen ilerlemiyor isem modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan modem ara yüz ekranında iki şekilde kurulum yapılabilmektedir. Birinci seçenek olarak Hızlı Kurulum butonu ile kurulum yapabilirsiniz. Biz gelişmiş seçeneklerinde görülebilmesi için İnternet Ayarları üzerinden kurulum aşamalarını göstereceğiz.

Ekranın sol bölümünde yer alan İNTERNET-İnternet Ayarları sekmelerine tıklayınız. Açılan ekranda Bağlantı adı bölümünde yer alan isme ya da Düzenle butonuna tıklayınız.

Açılan ekranda protokol olarak PPPOE seçiniz.

Encapsulation olarak LLC 

VPI:8

VCI:35 seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcı çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Son olarak kaydet butonuna basarak ayarlarını kaydediniz.

AiRTiES AiR 5453 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki işlemlerde modemin kablolu ayarlarını yapılandırdık. Şimdi sıra kablosuz ayarların yapılandırılmasına geldi.

Ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-Kablosuz Ağ Ayarları sekmelerine tıklayınız.

Açılan ekran da kablosuz ağ sinyalinizin uzak noktalara ulaşması ya da kısa mesafede kaliteli bir wifi sinyali almanızı sağlayacak olan Kanal bölümünden bir kanal seçimi yapınız. Ya da otomatik olarak ta bırakabilirsiniz.

WİFİ KANALLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yukarıdaki makalemize göre kanal seçiminizi yaptı iseniz diğer adımlara geçebiliriz.

Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Güvenlik olarak WPA+WPA2 seçeneğini seçiniz. Şifre bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ap şifresi belirleyiniz.

Kablosuz ağ adı bölümünde isterseniz misafirleriniz içinde bir kablosuz ağ adı ve ayrı bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparak kendisiniz için oluşturduğunuz özel wifi şifresini kimse ile paylaşmamış olursunuz. Yani evinize  ya da iş yerinize gelen misafirlerinize geçici bir şifre belirlemiş olursunuz.

Misafir ağı oluşturmak için ikinci sırada yer alan kablosuz ağ adı bölümünde bir isim ve şifre belirleyiniz. En solda yer alan Etkin seçeneğini işaretleyerek kaydet butonuna basınız.

Tebrikler AİRTİES AİR 5453  modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web sayfalarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: